£ $
English EST Finnish Русский
 Sisene  Ostukorv  Kassa

Tingimused

1. Üldised müügitingimused

1.1 Üldised müügitingimused kehtivad BIBIX OÜ e-poe klientide (edaspidi Klient) ja BIBIX OÜ vahel kaupade ostmisel tekkivateõigussuhete kohta.

1.2 Üldised tingimused on kooskõlas Eesti Vabariigis kehtivate õigusnormidega.

1.3 Lisaks käesolevatele üldistele tingimustele reguleerivad Kliendi ja BIBIX OÜ vahelisi suhteid BIBIX OÜ hinnakiri ja väljakujunenud head tavad.

1.4 BIBIX OÜ jätab endale õiguse käesolevaid tingimusi ja hinnakirja ühepoolselt muuta oma tegevuse efektiivsuse, konkurentsivõimelisuse, edaspidise arenemise, teenuste ja kaupade sortimendi täiendamise või reorganiseerimise eesmärgil. Tingimuste ja hinnakirja muudatused ning täiendused jõustuvad alates nimetatud informatsiooni ilmumise momendist internetilehel www.bibix.eu. Kui Klient edastas oma tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, kehtivad Kliendi jaoks tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimused, v.a kui seaduses või käesolevates tingimustes on ette nähtud teisiti.

1.5 BIBIX OÜ ja Klient soovivad kaubelda BIBIX OÜ e-poe www.bibix.eu kaudu käesolevas dokumendis sätestatud tingimustel. BIBIX OÜ e-poes tellimuse vormistades ning tasudes tellimuse eest kinnitab Klient, et on tutvunud müügitingimustega ja on sellega nõus.

2. Hinnakiri

2.1 BIBIX OÜ e-poes müüdavate toodete hinnad on ilma postikuluta ning sisaldavad käibemaksu.

2.2 Kauba kohaletoimetamine toimub alljärgnevalt:

2.2.1 Eesti Vabariigi piires SmartPOST OÜ vahendusel paki edastamine tellimuses märgitud pakiautomaati 3€.

2.2.2 Eesti Vabariigi piires ELS Ekspress kullerpaki vahendusel paki edastamise eest alates 6,00€ (www.post.ee).

SmartPost pakiautomaat. Klient tasub 100% tellimuse maksumusest. Kaup saadetakse Kliendi poolt valitud SmartPost pakiautomaati. Kauba saatekulu on 3€ ning see ei kuulu tagastamisele. Kui pakk on jõudnud sihtkoha pakiautomaati, edastatakse Kliendi mobiiltelefonile SMS sõnumiga teade, mis sisaldab pakiautomaadi asukohta ja uksekoodi. Tellitud kaupa hoitakse SmartPost pakiautomaadis vastavalt SmartPost poolt kehtestatud tähtajale. Kui nimetatud tähtajaks ei ole Tellija kaubale järele läinud, tagastatakse pakk BIBIX OÜ-le ja Kliendil tuleb tasuda teistkordse kaupade kohaletoimetamise eest uuesti 3€ saatekulu. Kui Tellijaga ei ole võimalik ühendust saada kolme tööpäeva jooksul peale kaupade tagasisaamist, tagastab BIBIX OÜ Tellija või tellimuse eest tasunud isiku arvelduskontole kauba maksumuse, arvestades sellest maha saatekulu ning kõik tagastamisega seotud kulud. Kaup pakitakse ja edastatakse postiteenust osutavale ettevõttele peale raha laekumist BIBIX OÜ kontole. Peale kauba väljasaatmist saadab BIBIX OÜ kliendi e-posti aadressile vastavasisulise teate. Tellimused lähetatakse kliendile vastavalt OÜ SmartPost ja AS Eesti Post saadetiste tingimustele. BIBIX OÜ ei ole kohustust teavitada klienti OÜ SmartPost ja AS Eesti Post teenuste muudatustest. Informatsiooni Eesti Posti teenuste kohta saab Eesti Posti kodulehelt www.post.ee või klienditeeninduse telefoni 1661. Informatsiooni SmartPost teenuste kohta saab SmartPost kodulehelt www.smartpost.ee või infotelefonil 43 54 547.

ELS Ekspress kullerpakk. Klient tasub tellimuse eest 100% tellimuse maksumusest. Kaup saadetakse AS Eesti Post ELS kullerteenust kasutades. Kauba saatekulu on alates 6,00€ ning see ei kuulu tagastamisele. Kaup toimetatakse AS Eesti Post kulleri poolt Tellija poolt antud kohaletoimetamise aadressile. Kui kaupa ei ole võimalik tellijale üle anda, antakse kaup hoiule Tellija aadressijärgsesse AS Eesti Post postiasutusse ning Tellija postkasti jäetakse vastavasisuline kirjalik teade. Kaupa hoitakse AS Eesti Post postiasutuses vastavalt AS Eesti Post poolt kehtestatud tähtajale. Juhul, kui Tellija ei ole selleks tähtajaks kaubale järele läinud ja kaup tagastatakse BIBIX OÜ-le, tagastab BIBIX OÜ Tellija või tellimuse eest tasunud isiku arvelduskontole kauba maksumuse, arvestades sellest maha saatekulu ning tagastamisega seotud postikulu.

2.3 BIBIX OÜ jätab endale õiguse korrigeerida hindu. Kui Klient edastas oma tellimuse enne hinna muudatuste jõustumist, siis tema jaoks kehtib hind, mis oli tellimusel kajastatud tellimuse vormistamise momendil.

3. Kauba tellimine ja kauba eest tasumine

3.1 Kliendi ostukorv luuakse hetkest, mil ta on klikkinud lingile “Osta”, seejärel on võimalik jätkata toodete sirvimist või alustada tellimist.

3.2 Ostukorvis olevate toodete arvu, kogust ja toodete omadusi võib vaadata ja vajadusel muuta vajutades lingile „Ostukorv“

3.3 Tellimuse vormistamiseks vajutab Klient nupule "Osta" ja peale andmete sisestamist nupule "Edasi"

3.4 Klient valib endale sobivaima kohaletoimetamise meetodi, valides ostukorvis Kohaletoimetamine järgselt olevast lahtrist sobivaima.

3.5 Klient valib endale sobivaima maksemeetodi, märgistades kasutusel olevatest meetoditest sobivaima.

3.6 Olles üle kontrollinud andmete õigsuse, edastatakse tellimus vajutades nupule „KinnitaTellimus“

3.7 Toodete eest saab tasuda internetipanga vahendusel pangaülekandega (Swedbank) või esitatud arve alusel vastavalt oma panga kaudu. Tellitud arve saadame e-mailile ühe tööpäeva jooksul.

3.8 Müügileping loetakse sõlmituks juhul kui Klient on tasunud BIBIX OÜ arvelduskontole pangaülekandega tellimuse eest 100% ulatuses ning kauba saatekulu.

4. Toodete kohaletoimetamine ja üleandmine

4.1 Peale Lepingu jõustumist vastavalt tellimistingimustele, postitatakse pakk 2 - 3 nädala jooksul.

4.2 Kauba kohaletoimetamine toimub alljärgnevalt:

4.2.1 Valides riigisisese SmartPosti pakiteenuse toimub paki edastamine Kliendini eelnevalt tellimuses märgitud sihtkohaga pakiautomaadi kaudu. Paki saabumisel sihtkohta saadetakse Kliendi mobiilile SMS sõnum- ja e-mailile teavitus isikliku uksekoodiga, mille alusel Klient paki pakiautomaadist kätte saab. Pakki hoitakse pakiautomaadis 7 päeva alates paki sisestamisest, kui pakile järgi ei minda, tagastatakse see saatjale.

4.2.2 Valides kättetoimetamise viisiks ELS kulleri, toimetab kauba ostjani Eesti Posti kuller NB! Kui kulleril ei ole võimalik pakki üle anda (aadressaat ei ole kättesaadav), viiakse pakk lähimasse postkontorisse. Sealt saadetakse vastav teatis ja pakk tuleb ostjal ise ära tuua 4.3 Tellimuses esitatud andmete täpsusest ja õigsusest sõltub viivituste ja arusaamatuste vältimine kauba kohaletoimetamisel. BIBIX OÜ, SmartPOST OÜ ja AS Eesti Post ei vastuta toodete kohaletoimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud Kliendi poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest.

5. Pretensioonide esitamine, toote tagastamine ja vahetamine

5.1 Toodetele kehtib pretensioonide esitamise tähtaeg seaduses (Võlaõigusseadus) ettenähtud korras ning vaid koos ostuarvega. Pretensioonide esitamise tähtaeg ei kehti kaupadele, mille puudused tulenevad kauba väärast kasutamisest või normaalsest kulumisest.

5.2 Kui kaup ei sobi või ei vasta Kliendi ootustele, on õigus see tagastada 14 tööpäeva jooksul alates kauba kättesaamisest. Selleks peab Klient täitma e-poe kaudu "Tagastamine" ankeedi ja tagastama tellitud kauba BIBIX OÜ-le. Tagastatav kaup peab olema kahjustamata, kasutamata, siltidega, originaalpakendis ja korralikult pakitud. Raha tagastatud kauba eest (kui tingimused on täidetud) laekub tagasi Kliendi pangakontole 10 tööpäeva jooksul, kuid mitte hiljem kui 15 tööpäeva jooksul alates kauba kättesaamisest BIBIX OÜ poolt.

5.3 Postikulud tagastamiseks tasub ostja ja eelnevalt tasutud postiteenuse maksumust ei tagastata.

5.4 Kui Klient soovib tagastatava toote vahetada mõne teise toote või sama toote teise suuruse vastu, tasub Klient tagastava toote eest postikulu. Uue vahetatud toote postitamise eest tasub BIBIX OÜ.

5.5 BIBIX OÜ kannab tagasisaatmise kulud, kui toode on tootjapoolse defektiga või kui kaup ei ole see, mida oli tellitud.

5.6 Kui tagastatav toode on halvenenud ja halvenemine on põhjustatud toote mittesihipärasest kasutamisest või asjaolust, mis ei ole tingitud BIBIX OÜ-st on BIBIX OÜ-l õigus tasaarvestada toote väärtuse vähenemine Kliendi poolt toote eest tasutud ning Kliendile tagastamisele kuuluva summaga.

5.7 Kui kaup on defektiga ja defekt on tehnoloogilise iseloomuga, võib Klient nõuda toote parandamist, parandamise võimatuse ja ebaefektiivsuse korral toote asendamist.

5.8 BIBIX OÜ ei vastuta: - toote halvenemise/kahjustumise eest, mis on tekkinud toote mittesihipärase kasutamise tagajärjel; - toote loomuliku kulumise eest selle sihipärase kasutamise korral.

5.9 Erimõõdus õmmeldud toodetele tagastusõigus ei kehti.

6. Vastutus ja vääramatu jõud

6.1 BIBIX OÜ vastutab Kliendi ees BIBIX OÜ poolt käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

6.2 Klient vastutab BIBIX OÜ ees Kliendi poolt käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

6.3 Kumbki osapool ei vastuta teise osapoole ees ning tema käitumist ei loeta käesolevate tingimuste rikkumiseks oma mistahes kohustuse teostamisega viivitamise või selle mitteteostamise tõttu, kui nimetatud viivituse või mitteteostamise põhjus ei olnud nimetatud osapoole poolt kontrollitav (vääramatu jõud).

6.4 BIBIX OÜ ei kompenseeri Kliendi kulusid, mis tekivad asjaolust, et Klient võttis enda peale kolmandate (BIBIX OÜ mittesõltuvate) isikute ees kohustusi käesolevate tingimustega vastuolus olevatel tingimustel.

6.5 BIBIX OÜ ei kompenseeri kliendile tarneaegade, hindade ja muude tingimuste muutmise tagajärjena ilmnenud mittekasutatud võimalusi.

7. Muud tingimused

7.1 BIBIX OÜ kasutab informatsiooni ainult Kliendi ostutellimuse täitmiseks. BIBIX OÜ ei avalda ostude sooritamise käigus teatavaks saanud informatsiooni kolmandatele osapooltele, v.a seadusega ettenähtud juhtudel.

7.2 BIBIX OÜ jätab endale õiguse saata Kliendile aegajalt infot uute toodete, kampaaniate ja sooduspakkumiste kohta. Kliendil on õigus nõuda oma andmete kustutamist BIBIX OÜ andmebaasist.

7.3 Käesolevates tingimustes reguleerimata küsimustes juhinduvad Klient ja BIBIX OÜ Eesti Vabariigis kehtivast seadusandlusest ning pooltevahelisi suhteid reguleerivatest teistest õigusaktidest.

7.4 Käesolevate tingimuste täitmisest tulenevaid eriarvamusi ja vaidlusi lahendavad pooled eelkõige läbirääkimiste teel. Kui Lepingust tulenevaid vaidlusi ei õnnestu lahendada pooltel läbirääkimiste teel, on nii Kliendil kui ka BIBIX OÜl õigus pöörduda oma õiguste kaitseks tarbijakaitseametisse või kohtusse.

8. Lisainfo

Kui Kliendil tekib ettepanekuid, tähelepanekuid, soovitusi või küsimusi BIBIX OÜ müüdavate toodete või teenuste kohta, võtke meiega ühendust kirjutades e-mailile info@bibix.eu või kodulehel www.bibix.eu oleva lehekülje "Tagasiside" kaudu. Võtame Teiega ühedust esimesel võimalusel.

Teie rahulolu on meile oluline!